סוגי שיש נפוצים בשימוש

סוגי השיש והאבן הטבעית הנפוצים בשימוש בישראל

בין אם מדובר בריצוף פנים, חיפוי חוץ, שיש למטבחים, או מדרכות בחצר הבית – ישנם סוגים שונים של אבן טבעית, המשמשות כולן לריצוף. בישראל ניתן למצוא מגוון רחב של אפשרויות עבור שיש לריצוף ואבן לריצוף – כל סוג מאופיין במראה אחר ובאיכות אחרת. במאמר זה נרחיב ונספר לכם באילו סוגים מדובר:

אבני שיש

שיש הינו אחד מסוגי האבן הטבעית הפופולאריים ביותר שיש משמש הן לריצוף פנים והן לריצוף חוץ. אפשר למצוא ריצוף של שיש הן בבתים פרטיים והן במבנים ציבוריים. כאמור, שיש הינו אבן טבעית, אשר עברה תהליך של ליטוש לקבלת המראה של השיש. ישנם סוגים שונים של אבן שיש, כשהמוכרת ביותר השיש האיטקקי המגיע מצפון איטליה, והוא גם הנחשב לאיכותי ביותר.

אבני צפחה

מדובר באבן חול, שגם אותה ניתן למצוא הן בבתים פרטיים והן במבנים ציבוריים שונים. צפחה היא אבן עמידה מאד ומסוגלת להתמודד בהצלחה מול תנאי מזג אוויר קיצוניים. זו גם הסיבה מדוע אפשר לראות אותה פעמים רבות משמשת לריצוף חוץ. אבן זו היא אבן קלה מאד, באופן יחסי, עובדה ההופכת את מלאכת התקנת הריצוף למהירה יותר ופשוטה יותר.

אבן שיש ירושלמית

זוהי אבן מוכרת מאד וגם מבוקשת מאד. האבן הירושלמית נחשבת לפופולארית בעיקר בזכות המראה המיוחד שלה. לאבן ישנו מראה עתיק מאד וגם טבעי, המשווה לכל מקום, שבו משלבים אותה מראה בלתי רגיל. אבן זו מגיעה בצבעים שונים ובסגנונות שונים ונוחv מאד לעבודה ולעיבוד. לרוב משמשת האבן הירושלמית לחיפוי חוץ או לריצוף חוץ.

אבני שיש חלילה

מדובר באבן מסוג אבן גיר, שניתן למצוא אותה לא אחת בבתים פרטיים ובבניינים. אבן זו משמשת הן לצרכי ריצוף והן לצורך חיפוי של רצפות הבית ושל מדרגות בבית. הגוונים הצהובים אפורים שלה יכולים ליצור מראה מאד מיוחד במרחב שבו משלבים אותה ואפשר למצוא אותה כיום בסגנונות שונים, עיצובים שונים וגם במגוון של גדלים.

ניתן גם לייבא שיש ואבן טבעית מארצות נוספות כגון טרקיה וסין.

להזמנת אבן או שיש
לפרוייקט בנייה

התקשרו 04-652-3911
או השאירו פרטים ונחזור אליכם